Берое победи ЦСКА 1948 с 1:0 като гост  в двубой от 26-ия кръг на efbet Лига. Победното попадение бе дело на Франсиско Политино, който се разписа в 88-ата минута след асистенция на Себастиан Вия.

С успеха Берое събра 32 точки и заема 10-о място във временното класиране.

В 11-ата минута Неделко Пишчевич подаде към Симеон Димитров, който му върна топката, а сърбинът от около 12 метра потърси далечния ъгъл, но не затрудни Артур Мота.

В 20-ата минута Берое Себастиян Вия демонстрира страхотен поглед над играта, след като овладя топката в центъра. Вия намери Франсиско Сагардия, който стреля силно, но покрай вратата.

В 32-ата минута Мота изби в корнер шут на Талис.

В 43-ата минута Дамян Йорданов стреля извън наказателното поле, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 53-ата минута Себастиан Вия се възползва от грешка на Реян Даскалов, пусна топката между краката на Росен Божинов към Сагардия. Уругваецът излезе очи в очи с Петър Маринов, но се забави и бе достигнат от Реян Даскалов, който му попречи да стреля.

Петър Маринов се справи с удар от далечна дистанция на Себастиян Вияв 58-ата минута.

В 62-ата минута Берое осъществи опасна контраатака, след като Карлос Алгара отне топката от Пишчевич. Топката стигна до Себастиян Вия отдясно, а колумбиецът напредна, премина през Росен Божинов и нанесе удар от малък ъгъл, който Петър Маринов изби в корнер.

Десетина минути след това Дамян Йорданов блокира удар на Педриньо. В 76-ата минута Педриньо отправи поредния удар към вратата на Артур Мота, но и този път не затрудни бразилския вратар.

Малко след това Себастиян Вия проби отляво и намери Дамян Йорданов, който от точката на изпълнение на дузпа не успя да отправи хубав удар. В 82-ата минута Вия се справи лесно с Божинов отляво и центрира към далечната греда, където Роналдо Камара стреля, но неточно.

След това Вия преодоля Реян Даскалов в центъра на терена, а защитникът на „червените“ го фаулира, но претенциите за втори жълт картон на Даскалов не бяха уважени.

В 87-ата минута Педриньо навлезе в наказателното поле отляво и отправи силен удар, който Мота успя да избие.

В 89-ата минута Берое нанесе своя удар. Хуан Пабло Саломони отне топката от Педриньо и подаде на Себастиан Вия, който изведе влезлият преди секунди в игра Франсиско Политино сам срещу Петър Маринов. Първият удар на аржентинеца бе отразен от Маринов, но при добавката Политино се разписа за 0:1 и донесе успеха на Берое.

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 2. Джонатан, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов /к/, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев (63 – 20. Антонио Вутов), 87. Симеон Димитров

Резерви: 12. Леви Нтумба, 6. Радослав Илиев, 9. Бирсент Карагарен, 14. Теодор Иванов, 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 31. Том Рапнуи, 58. Марто Бойчев

Треньор: Николай Панайотов

Берое: 1. Артур Мота, 4. Франко Минго , 5. Лучиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа – к, 9. Франсиско Сагардия (73 – 91. Вини Трибуле), 11. Уерик Каетано (88 – 10. Франсиско Политино), 18. Хуан Пабло Саломони, 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме (80 – 98. Роналдо Камара), 21. Дамян Йорданов (80 – 25. Муса Диало), 22. Себастиан Вия

Резерви: 23. Родриго Ачинели, 8. Хавиер Силго, 10. Франсиско Политино, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 24. Стефан Гаврилов, 25. Муса Диало, 91. Вини Трибуле, 98. Роналдо Камара

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Съдия: Петър Кузев