„Берое“ победи „Спортист“ (Своге) с 1:0 в бараж за място в елита на българския футбол и през следващия сезон. „Зелените“ имаха териториално превъзходство през първата част и успяха да реализират чрез Уерди Мара в 35. минута. През втората част съперника погледна по-смело към вратата на Гошев и имаше своите положения, но вратарят се справи. От своя страна „Берое“ контролираше повече топката, но не стигна до опасност. В последната минута на редовното време „Спортист“ стигна до попадение на Георги Николов, но след намеса на ВАР попадението бе отменено. Така попадението на Мара се оказа „златно“ и „Берое“ запази мястото си в efbet Лига.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Симеон Мечев получи топката в 4. минута и отправи удар от дистанция, който падаше под гредата, но вратарят се намеси и изби в корнер.

В първите десетина минути „зелените“ владееха повече топката, но ударът на Мечев бе единствен до този момент.

Мара и Сана комбинираха отлично на фланга в 16. минута и защитникът центрира в пеналта, където Бауренски игра с глава, но след рикошет топката излезе в корнер.

Минута след това Мара намери Трибуле пред наказателното поле, а той предостави с едно докосване за Мечев. Халфът веднага отправи удар, но не намери целта.

Русинов отправи първия удар за „Спортист“ в 22. минута, когато стреля от около 25 м, но Гошев спаси.

„Берое“ откри резултата в 36. минута, когато Мечев центрира от фаул. Бауренски докосна за Тонислав Йорданов, който веднага стреля. Вратарят изби, но право в краката на Уерди Мара, който мигновено прати топката в мрежата – 1:0

В последната минута на първата част топката бе центрирана в пеналта на „Спортист“, където Динков докосна, а след него Бауренски пробва удар от въздуха. Топката обаче мина над вратата.

Това бе всичко за първата част и двата тима се разделиха на почивка с гол преднина за „зелените“.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Четири минути след подновяване на играта Мара предостави за Мечев, който веднага отправи много силен и точен удар от дъгата, но стражът изби.

„Зелените“ продължиха да владеят повече топката и през втората част, но не успяваха да стигнат до опасност пред вратата на Величков.

„Спортист“ стигна до много сериозна опасност в 60. минута, когато топката бе центрирана в пеналта, а там Русинов свали за Николов. Нападателят отправи удар, но Гошев закова топката на голлинията и спаси сигурен гол.

В тези минути съперникът успя да установи контрол върху топката и погледна по-смело към вратата на „Берое“. Опасен удар към Гошев обаче нямаше.

Постепенно „зелените“ си върнаха контрола върху играта и играта бе предимно в половината на съперника. Това обаче не доведе до опасност.

В 80. минута топката бе центрирана от фаул в пеналта на „Берое“, а там Чиликов стреля много добре с глава. Гошев обаче спаси белстящо.

В последната минута „Спортист“ стигна до гол. Топката бе центрирана в наказателното поле, а там Георгиев я прати в мрежата след удар с глава. ВАР обаче се намеси и бе отсъдено нарушение на играч в синьо.

Във финалните минути „Спортист“ опита да застраши вратата на Гошев, но до нова сериозна опасност не се стигна.

Това бе всичко в срещата и по този начин „Берое“ ще играе в елита и през следващия сезон.