„Берое“ загуби от „Славия“ с 0:1 в среща от XXVI кръг на efbet Лига. Гостите успяха да излязат напред още с първата си атака във 2. минута, когато Галин Иванов се разписа от непосредствена близост. „Зелените“ имаха своите шансове за изравняване, но не успяха да реализират и попадението се оказа единствено в мача.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Николай Киров извърши една промяна в състава, спрямо победата над „Спартак“ (Варна) в предния кръг. Вместо Божидар Пенчев в игра като титуляр започна Густаво Каскардо.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Гостите излязоха напред в резултата още във 2. минута, когато Ахмед Ахмедов получи в пеналта, а след това върна към средата на вратата. Там Галин Иванов бе най-съобразителен и прати топката в мрежата от непосредствена близост – 0:1

Три минути след това Мечев центрира от пряк свободен удар, а Челич стреля с глава, но топката мина на сантиметри от гредата. Освен това страничният съдия бе маркирал и засада на бранителя.

В следващите минути „зелените“ натиснаха своя съперник, но стигнаха само до два корнера, след които удари на Мечев бяха блокирани.

Спас Георгиев се освободи добре в 15. минута и опита да изведе Тонислав Йорданов в пеналта, но подаването бе прекалено силно и Вуцов улови.

Две минути след това Добрев получи топката в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Карсджов се намеси и спаси. В следващата ситуация отново Добрев отправи удар, но този път над вратата.

Серкан получи топката и стреля от около 25 метра в 20. минута, но право в ръцете на Вуцов.

Две минути по-късно Тонислав Йорданов получи в наказателното поле, но ударът му бе блокиран. Топката попадна в Мара, който обаче не успя да отправи удар.

„Берое“ организира добра атака в 32. минута, която завърши с центриране на Каскардо, но Вуцов се намеси.

Две минути след това Ахмедов върна топката от линията, а Стоев стреля от непосредствена близост, но ударът му срещна крака на Педро пред голлинията.

„Славия“ стигна до нова сериозна опасност в 36. минута, когато след бърза атака Стоев стреля от границата на пеналта. Караджов изби, но топката попадна в Ахмедов, който също отправи удар. Повторна намеса на вратаря на самата голлиния обаче предотврати второ попадение.

Две минути по-късно Трибуле шутира след самостоятелен пробив през центъра на отбраната на гостите, но Вуцов улови.

Отново Трибуле получи на фланга в 42. минута и върна за Мара, който стреля в движение под гредата, но страхотна намеса на Вуцов спаси „белите“.

В последната минута на първата част Ахмедов прати топката в мрежата, но реферът маркира засада, а ВАР потвърди решението.

Мара стреля от малък ъгъл в добвеното време на първата част, но Вуцов не бе затруднен.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Преди началото на втората част шампионският отбор на „Берое“ бе поздравен от публиката и вдигна отново трофея.

„Зелените“ организираха много добра атака още две минути след подновяването на играта, при коята Спас Георгиев центрира по земя успоредно на вратата, но Тонислав Йорданов се размина на сантиметри в малкото наказателно поле.

„Славия“ стигна до сериозно разбъркване в пеналта пред Караджов, при което на три пъти удари на играчи в бяло бяха блокирани и не доведоха до гол.

Спас Георгиев направи две последователни центрирания в 57. минута, но Вуцов се намеси и при двете ситуации.

Людовик Соарес стреля от пряк свободен удар в 60. минута, но топката мина над вратата.

Минута след това Мечев шутира от дистанция, но топката рикошира и не затрудни Вуцов.

Тони Тасев се озова на стрелкова позиция в 75. минута след пас на Галин Иванов, но Караджов се намеси страхотно и изби.

До края на срещата „Берое“ атакува съперника, но не супя да застраши сериозно вратата на Вуцов и така поапдението на Иванов се оказа единствено в мача.

Дълбоко в добавеното време Йорданов получи от Василев на границата на пеналта и стреля, но топката среща тялото на играч в бяло.

В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

„Берое“ гостува на „Левски“ в София, а мачът е насрочен за 23 април от 20 ч. в среща от първенството.