„Берое“ загуби с минималното 1:0 гостуването си на „Ботев“ (Пловдив) в среща от 21 кръг на първенството. Па Конате откри резултата в 30. минута, а голът се оказа и единствен в срещата. „Зелените“ бяха по-активни през втората част, но  така и не успяха да реализират.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Николай Киров извърши две промени в състава, спрямо гостуването на „Черно море“. Вместо Божидар Пенчев и Серкан Юсеин  в игра като титуляри започнаха Тонислав Йорданов и Йоан Бауренски.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Удар на Бароан от наказателното поле бе блокиран при първата атака на домакините в началните секунди на мача.

В 5. минута Сана хвърли тъч в пеналта, където Кръстев продължи с глава, а Каскардо опита също удар с глава, но топката мина покрай вратата.

Две минути по-късно Мертенс изведе Емануел зад отбраната, но играчът на „канарчетата“ не успя да намери очертанията с техничен удар покрай Караджов.

Антоан Бароан пробва удар от дъгата в 12. минута, но също не намери рамките на вратата.

Само две минути по-късно отново Бароан се озова на стрелкова позиция в пеналта и отправи силен удар, но Караджов се намеси чудесно и изби. Топката отново поапдна в нападателя на домакините, който пробва добавка, но този път не бе точен.

„Берое“ организира добра атака в 16. минута, при която Трибуле комбинира с Тонислав Йорданов, който навлезе в наказателното поле и пробва удар, но Пунчец блокира.

В следващите деститина минути играта бе равностойна, но все пак „зелените“ владееха повече инициативата.

Минков стигна до удар в 26. минута след пробив по фланга, но топката мина над вратата.

Две минути след това Йорданов получи от Бауренски и стреля от дъгата, но след рикошет топката излезе в корнер.

От него произлезе и най-опасното положение в срещата до този момент. Бауренски получи късо и центрира, Кръстев отклони с глава, а Трибуле отправи много силен и точен удар. Ханкич обаче се намеси блестящо и изби. Педро Енрике пробва добавка, но отново стража на „канарчетата“ спаси.

„Ботев“ поведе в резултата в следващата атака, когато Па Конате получи в наказателното поле от Мертенс и прати топката в мрежата с удар в далечния ъгъл – 1:0.

В 43. минута Антоан Бароан успя да се измъкне от отбраната, навлезе в пеналта и пробва удар в далечния ъгъл по земя, но топката мина покрай вратата.

В последната минута на първата част „Берое“ организира добра атака, при която Динков намери Йорданов, а той изведе Кръстев в наказателното поле. нападателят финтира вратаря и бе съборен от него, но страничния съдия маркира засада.

Това бе всичко за първата част и двата тима се оттеглиха на почивка с гол преднина за домакините.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

В първите минути на втората част на два пъти удари на Кръстев бяха блокирани от бранители на домакините.

Челич отправи удар с глава след центриране от корнер в 52. минута, но топката мина над вратата.

Серкан Юсеин пробва удар от дистанция три минути по-късно, но право в ръцете на Ханкич.

„Берое“ бе много по-активния отбор на терена в следващите минути и притисна съперника в неговата половина, търсейки изравнително попадение.

След проедната атака за „зелените“ Серкан получи пред наказателното поле и стреля в движение, но не намери очертанията.

В 71. минута Емануел бе изведен зад отбраната и успя да прати топката в мрежата, но страничния съдия маркира засада, която бе потвърдена от ВАР.

Секулич открадна топката в 83. минута, напредна и отправи силен удар, но Караджов изби в корнер.

Три минути след това Неделев завърши бърза атака за своя тим, но ударът му мина над вратата.

В ответната атака Трибуле свали за Спас Георгиев, който се обърна и стреля, но право в ръцете на Ханкич.

Ботев също отвърна с дълга топка за Секулич, който се пребори и стреля, но караджов спаси.

Две минути преди края Трибуле стреля от дистанция, вратарят докосна топката и тя мина над вратата, но реферът даде удар от вратата.

Сана Гомес също пробва удар, но и той мина покрай вратата.

Дълбоко в добавеното време Трибуле получи на границата на наказателното поле и отправи последния удар в срещата, който бе неточен.

Това бе всичко в срещата и „Берое“ загуби от „Ботев“ (Пловдив) с 1:0.

В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

„Берое“ приема „Септември“ (София) в мач от 22 кръг на шампионата, а срещата е насрочена за 4 март (събота) от 12:30 ч.