„Берое“ загуби домакинството си на  „Лудогорец“ с 0:4  в среща от 14 кръг на първенството. И двата тима имаха своите положения през първата част при лек превес за гостите, но попадение така и не падна. Шест минути след подновяване на играта обаче „Лудогорец“ поведе след гол на Бърнард Текпетей – 0:1. Всичко в срещата бе решено за три минути, след като Тиаго удвои в 75. минута, а Текпетей реализира за 0:3 в 78. минута на мача. След нови три минути Матиас Тисера оформи крайния резултат в мача.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Старши треньорът на „Берое“ направи две промени в състава, спрямо последния двубой с „Пирин“. Вместо Димитър Пиргов и Калоян Кръстев в игра като титуляри започнаха Георги Динков и Божидар Пенчев.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Серкан успя да открадне топката пред пеналта във 2. минута и веднага потърси Тунгара, но пасът бе дълъг и не достигна до малиеца.

Две минути след това Витри овладя центраирана топка и стреля в движение, но кълбото рикошира и излезе в корнер.

Първата много сериозна опасност дойде в 6. минута, когато Тиаго напредна и изведе Каули в чиста позиция. Ударът на бразилеца обаче бе отразен блестящо от Караджов.

Бърнард Текпетей пробва удар от дистанция в 8. минута, но право в ръцете на Караджов.

В 12. минута Тунгара овладя топката в центъра и намери Георгиев на фланга, той напредна и центрира в пеналта. Там Тунгара бе задържан с ръце, а топката попадна в Пенчев, който обаче не успя да отправи удар и върна за Рука. Неговото центриране бе избито.

Четири минути след това Тиаго получи извеждащо подаване, навлезе в наказателното поле и стреля, но покрай вратата. След това реферът маркира и засада.

Каули получи топката пред наказателното поле в 28. минута и веднага отправи много силен удар, но Караджов успя да я докосне и тя мина на сантиметри от гредата.

Три минути след това Рука намери Георгиев с дълъг пас, а той напредна и стреля, но Падт се намеси и спаси.

В 34. минута Текпетей бе изведен зад отбраната и прати топката в мрежата, останал сам срещу Караджов. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Каули изпълни пряк свободен удар в 39. минута, но топката мина на сантиметри от гредата в аут.

Отново Текпетей прати топката в мрежата след удар от наказателното поле в 42. минута, но реферът маркира засада, която бе потвърдена.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Пет минути след подновяване на играта Пенчев овладя пред пеналта и върна за Мечев, който веднага шутира, но покрай вратата.

Минута след това обаче гостите откриха резултата. Текпетей се пребори за топката пред наказателното поле, навлезе и я прати в мрежата за 0:1.

В 53. минута Каули намери в наказателното поле непокрития Джонатан, но Караджов спаси удара. След нови две минути Каули овлядя на границата на шпеналта и стреля, но нова намеса на Караджов предотврати попадение.

„Берое“ организира добра атака пет минути след това, която завърши с центриране на Георгиев в пеналта, където Тунгара успя да играе с топката, но не затрудни Падт.

В ответната атака Текпетей навлезе в наказателното поле и предостави за Тиаго, но неговият удар мина над вратата.

„Берое“ имаше сериозен шанс в 64. минута, когато Мечев изведе перфектно Траоре, който остана сам срещу Падт, но стражът спаси удара на французина.

Симеон Мечев изпълни пряк свободен удар в 70. минута, но топката мина над вратата.

В 75. минута Текпетей отне топката от Мечев след груба игра, не последва сигнал от рефера и ганаецът намери непокрития Тиаго, който прати топката в мрежата – 0:2.

Две минути след това Каули изведе Текпетей сам срещу Караджов и нападателят прати топката в мрежата за трети път – 0:3

След нови три минути гостите реализираха четвърто попадение чрез Матиас Тисера, който реализира от близка дистанция след асистенция на Пиотровски.

Това бе всичко в срещата и „Берое“ загуби от „Лудогорец“.

В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

„Берое“ гостува на „Хебър“ в София, а мачът е насрочен за 24 октомври (понеделник) от 20 ч.

СТАТИСТИКАТА

„Берое“ – „Лудогорец“ 0:4

Голмайстори: 0:1 Бърнард Текпетей 51′ , 0:2 Игор Тиаго 75′ , 0:3 Бърнард Текпетей 78′ , 0:4 Матиас Тисера 81′

„Берое“: 1. Иван Караджов, 5. Томас Фонтен (80′ – 21. Симеон Германов), 6. Рука, 8. Серкан Юсеин (55′ – 11. Стийв Траоре), 10. Абубакар Тунгара, 13. Абел Анисе, 14. Стелиян Николов, 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев (к), 17. Спас Георгиев, 77. Божидар Пенчев (70′ – 18. Митко Митков); неизползвани резерви: 23. Иван Гошев, 4. Валентино Пулиезе, 9. Луизиньо,  44. Николай Николаев; старши треньор: Николай Киров;

„Лудогорец“:  1. Серджо Падт, 3. Антон Недялков (к) (76′ – 32. Игор Пластун), 9. Игор Тиаго (76′ – 10. Матиас Тисера), 14. Дени Групер, 16. Аслак Витри, 20. Густаво Нонато (70′ – 6. Якуб Пиотровски), 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей, 73. Рик Джонатан (76′ – 90. Спас Делев), 95. Каули Оливейра; неизползвани резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 17. Жоржиньо, ; старши треньор: Анте Шимунджа;

жълти картони:  Спас Георгиев 39′ , Симеон Мечев 64′  (Берое)   (Лудогорец)

Главен съдия:  Валентин Железов (Бургас)

Асистент съдии: Станимир Илков (Бургас) и Даниел Ников (Габрово)

Четвърти съдия: Петър Кузев (Габрово)

ВАР: Красен Георгиев (Варна) и Димо Вълчев (Варна)

Делегат на БФС: Пламен Николов (София)

Съдийски наблюдател: Антон Генов (София)