„Берое“ загуби с 0:1 от „Левски“ в среща от 12 кръг на efbet Лига. Двубоят започна лошо за „зелените“, след като Ивелин попов откри резултата още в 3. минута. „Берое“ владееше повече топката през първата част, но по-чистите положения бяха за гостите. През второто полувреме „зелените’ отново бяха по-активни и имаха своите ситуации пред вратата на гостите. Попадение така и не падна, а голът в началните минути остана единствен и донесе успеха за „Левски“.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Старши треньорът на „Берое“ Николай Киров извърши една промяна в състава, спрямо последния двубой срещу „Славия“. Вместо Стийв Траоре в игра като титуляр започна последното ново попълнение Томас Фонтен.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Още във 2. минута Серкан изпълни пряк свободен удар и центрира в пеналта, но там Андреев се намеси и улови.

Минута след това обаче резултаът бе открит. Цунами центрира в наказателното поле, където Пиргов и Караджов не се разбраха, а Илиян Стефанов игра с ръка и топката попадна в Попов, който я прати в мрежата – 0:1.

Симеон Мечев изпълни пряк свободен удар в 9. минута, но топката мина на метър над гредата.

Филип Кръстев проби фронтално в 15. минута и стреля, но Караджов се намеси страхотно.

В ответната атака Тунгара се освободи елегантно между двама бранители и падна на границата на пеналта, но реферът подмина ситуацията.

Цунами стреля от дистанция в 21. минута, но право в ръцете на Караджов, който спаси без проблем.

В 28. минута Роналдо получи в пеналта и върна за Уелтон, който стреля в движение, но топката срещна гредата и излезе в аут.

Мечев центрира от фаул в 32. минута, топката бе отбита и попадна в Рука, който стреля от дистанция, но твърде неточно.

До края на полувремето нямаше нови сериозни опасности пред някоя от вратите.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

„Берое“ отново продължи да владее топката повече в началото на втората част, но първият удар дойде по посока на вратата, пазена от Караджов. Миланов стреля от дистанция, но бе твърде неточен.

Последваха нови силни минути за „зелените“.

В 60. минута топката бе центрирана в наказателното поле на гостите, където Луизиньо бе задържан, но не последва сигнал.

В следващата ситуация Георгиев центрира на втора греда, а там Кръстев се размина на сантиметри.

Топката бе центрирана в пеналта на „сините“ в 65. минута, а там Луизиньо отново бе задържан. Топката поапдна в Тунгара, който стреля, но ударът му мина покрай вратата.

Минута след това се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите и удар на Мечев бе блокиран.

В 69. минута Уелтон успя да се освободи в пеналта и предостави за Роналдо, който отправи удар от близка дистанция, но Караджов се намеси блестящо.

До края на мача „Берое“ потърси изравнителен гол, но играта бе много накъсана и не се стигна до сериозна опасност.

В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

„Берое“ гостува на „Пирин“ в Благоевград, а двубоят е насрочен за 7 октимври от 20 ч.