„Берое“ загуби с 0:2 от „Черно море“ в среща от V кръг на efbet Лига. „Зелените“ останаха с човек по-малко още в 25. минута, след като след намеса на ВАР Лукас Мартинс получи директен червен картон, а в ситуацията гостите получиха право да изпълнят и дузпа, която бе реализирана от Сердюк. Дълбоко в добавеното време „Берое“ изпълни корнер, а Караджов се бе включил в пеналта на съперника. Гостите обаче успяха да отнемат топката и организират бърза атака, в която Златев отбеляза в опразнената врата за крайното 0:2.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Петър Хубчев извърши две промени в състава, спрямо последния шампионатен двубой. Вместо Георги Динков и Спас Георгиев в игра като титуляри започнаха Луизиньо и Стийв Траоре.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Лукас Мартинс нахлу на скорост в пеналта в 4. минута, но пътят му бе препречен и топката излезе в аут.

Две минути след това Попов успя да се освободи, да навлезе в наказателното поле и да стреля, но Караджов отрази удара на защитника. Топката рикошира в Курьор и излезе в аут.

В 11. минута Босанчич намери Сердюк с дълъг пас, а нападателят се опита да прехвърли Караджов, но топката мина над вратата.

Две минути по-късно „Берое“ организира добра атака, при която Мечев намери Луизиньо пред пеналта, а нападателят пусна за Стоянов, който бе на стрелкова позиция в наказателното поле, но Панов успя да блокира удара.

В 16. минута Луизиньо свали топката за Траоре след дълго подаване, а французинът пробва удар в движение, но той мина на метър от гредата.

Госите получиха право да изпълнят дузпа в 20. минута, след като организираха бърза атака, при която бяха с числено предимство. Кета получи извеждащ пас в пеналта, успя да финтира Караджов и падна в наказателното поле след съприкосновение с Мартинс. След намеса на ВАР Лукас Мартинс получи директен червен картон и „зелените“ останаха с човек по-малко на терена.

Зад топката застана Евгений Сердюк, който успя да прати топката в мрежата и да открие резултата – 0:1.

Минута след това Кета засече центрирана от ляво топка, но не намери очертанията на вратата.

В следващите минути играта бе равностойна, а „Берое“ на няколко пъти центрира топката в наказателкното поле. Бранителите на гостите обаче се справиха.

В последната минута на полувремето Мечев пробва удар от дистанция, но бе твърде неточен.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Мазир Сула навлезе опасно в наказателното поле в 52. минута, но Пиргов се намеси решително и успя да спре съперника.

Две минути след това Кета центрира за Курьор, който отправи удар с глава, но Караджов спаси.

В 59. минута топката бе центрирана за Луизиньо, но реферът отсъди нарушение в атака за нападателя.

Четири минути след това Серкан стреля от пряк свободен удар, но топката срещна стената.

„Берое“ организира добра атака в 66. минута, при която Серкан намери Луизиньо, а той с едно докосване изведе Траоре. Французинът навлезе в пеналта и опита да намери Тунгара, но топката бе прекалено силна.

„Зелените“ притиснаха съперника в следващите минути и опитаха да изравнят резултата, но не успяха да стигнат до сериозна опасност.

В 75. минута Мечев центрира остро топката в наказателното поле, а там Пиргов успя само да я докосне с глава и Дюлгеров спаси без проблем.

Три минути след това Панайотов получи топката от Велев на границата на пеналта и стреля веднага, но ударът му мина над вратата.

Велев отправи много опасен удар в 80. минута, при който топката падна под гредата, но Караджов се намеси решително и изби в корнер.

Пет минути преди края на срещата гостите успяха да овладеят след корнер пред тяхната врата и организират бърза атака, при която Панайотов пробва да прехвърли Караджов от далечна дистанция, но стражът на „зелените“ стига до топката и изби в корнер.

В 89. минута Мечев центрира от корнер, а Тунгара игра с глава, но топката мина покрай вратата.

Минута след изтичане на редовното време Георгиев получи в наказателното поле на гостите, успя да се обърне и стреля, но Дюлгеров спаси.

В 92. минута Сердюк получи извеждащо подаване и успя да прати топката в мрежата, но реферът маркира засада.

Дълбоко в добавеното време „Берое“ изпълни корнер, а Караджов се бе включил в пеналта на съперника. Гостите обаче успяха да отнемат топката и организират бърза атака, в която Златев отбеляза в опразнената врата за крайното 0:2.

Това бе всичко в мача и „Черно море“ постигна победа с 0:2.

В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

„Берое“ приема „Ботев“ (Пловдив) в среща от 6 кръг на шампионата. Двубоят е насрочен за 13 август от 21 ч.