Децата на „Берое“, родени през 1999 г. се изправят срещу силния отбор на „Литекс“ на четвъртфиналите от държавното първенство. Това отреди тегленият днес на националният стадион „Васил Левски“ в София жребий. Възпитаниците на Атанас Димитров ще са домакини в първия мач на 14 юни, събота, от 18:00 часа на Изкуствения терен над стадион „Берое“ и ще гостуват в Ловеч на ст. „Салито“ на 17 юни, вторник, от 18:00 часа.

„Берое“ 99 зае първото място в областната група за деца с актив от 21 победи и 1 равенство и 64 точки, с 18 повече пред втория „Чирпан“. „Зелените“ отбелязаха 113 гола и получиха само 7.

В квалификацията за класиране на държавните финали „Берое“ победи с 1:0 „Черноморец“ в Елхово, а на осминафиналите победи с 3:1 „Септември“ (София) като домакин и завърши 0:0 в София.

„Литекс“ имаше трудната задача да се справи с „Левски“ на четвъртфиналите. Футболистите от ловешката академия завършиха 0:0 в първия мач в града на люляците, но победиха убедително с 2:0 „сините“ на реванша в София и вчера и така се класираха на четвъртфинала.

„Литекс“ играе в зона Велико Търново, където се класира категорично на първото място с 24 победи от 24 мача и голова разлика 135:5, с 8 точки преднина пред „Спартак 1919“ (Плевен).

Останалите двойки:

Първи мачове, 14 юни

18:00 „Ботев“ (Пловдив) – „Спартак“ (Плевен), „Коматево“
18:00 „Берое“ (Стара Загора) – „Литекс“ (Ловеч), стадион „Берое“, изкуствен терен
18:00 „Локомотив“ (Пловдив) – „Славия“ (София), ст. „Локомотив“, изкуствен терен
11:00 „Дунав“ (Русе) – ЦСКА (София), Градски стадион